Процентні ставки депозитів в банках України сьогодні: пошук надійних умов

Залучення грошових коштів від фізичних та юридичних осіб є однією з найважливіших операцій банківських установ. Цікаво, що безпосередньо виконувати подібні операції є право  виключно у банківських установ. Якщо розібратись детальніше, саме завдяки депозитним вкладам банки і можуть робити інші операції, пов’язані з фінансами. Таким чином, правове регулювання зазначених відносин має особливо важливе значення.

Закон України «Про банківську діяльність» свідчить, що депозит представляє собою окремо виділену суму грошей, яка вноситься в банк в готівковій чи безготівковій формі. Певна грошова сума зберігається на іменному рахунку клієнта та розміщується там на конкретний період часу, який узгоджується з банком. Видача вкладених грошей проводиться у відповідності з раніше підписаним договором та українським законодавством. В даній статті ми спробуємо детальніше розібрати банки та ставки депозитів в банках України сьогодні, а також тонкощі договорів. 

Відповідно до чинного законодавства, регулювання більшості питань щодо вкладних операцій є добровільним. Саме для цього і існує договір, в якому сторони наперед вирішують та узгоджують всі деталі. До того ж, Положення включає в себе окремі важливі вимоги щодо умов додавання грошей на депозитний рахунок.

Важливі умови розміщення депозитів 

Певні умови видачі грошових внесків можуть відрізнятись від умов внесення на рахунок. Це зазначається в договорі. Такі депозитні вкладення називають умовними. В будь-якому випадку, всі умови повинні бути згідно із законом. Існують строкові депозити, які включають внесення коштів на конкретний визначений період часу. В свою чергу, не вказання строку договору класифікує вклад як на вимогу.

В договорі зазначаються деякі важливі положення:

  1. Вид банківського вкладу.
  2. Об’єм коштів, які перераховується на рахунок.
  3. Повний термін часу, на який підписується договір.
  4. Встановлений розмір і порядок сплати відсотків чи прибутку в іншій доступній формі, умови перегляду їх розміру, а також відповідальність банку та вкладника.

Можливі умови дострокового припинення виконання домовленості між банком та вкладником.

Тільки банки мають право на депозити

В нинішній час функціонує чимала кількість різних банків на будь-який смак. Не дивлячись на досить значну кількість доступних в країні банківських установ, не кожен може запропонувати привабливі умови депозиту. Радиться не проводити довгих пошуків і звернути особливу увагу на найбільш досліджені банки на ринку. На ринку фінансів нашої країни, надійний банк завжди веде себе як риба в воді. Більш того, він повинен перебувати там достатньо багато часу. Практично щоденне оновлення ринку фінансових послуг країни та світу потрапляє під професійний погляд експертів такого роду банків. Результатом подібної діяльності є надання прийнятного за умовами депозиту.

Успішний банк в нашій країні багато років залишається серед лідируючих представників серед постачальників послуг. Лояльний та продуманий підхід до будь-якого свого клієнта, безсумнівно, виступає незамінною опцією успішного банку. Якщо клієнта зацікавили деталі депозиту, фахівці банківської установи завжди повинні бути відкриті до консультацій. 

Категории: 

Опубликовано 08.05.2020 19:59